Sony potwierdza problemy z ekranem w Xperii Z5 Compact. Poprawka w drodze

Opublikowano: 2015-10-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-sony-xperia_z5_compact-problemy-1Sony Xperia Z5 Compact nie jest wolna od wad, o czym przekonali się jej posiadacze, którzy zgłaszają problemy z działaniem dotykowego ekranu. Sony przyznało, że dotyczy to niektórych modeli i zapowiada szybkie wydanie aktualizacji.

Na początku miesiąca zaczęły pojawiać się głosy, że kompaktowa Xperia Z5 boryka się z problemem natury technicznej, który utrudnia korzystanie z wyświetlacza, nie zawsze rejestrując dotyk. Początkowo przypisywano to rzekomo nadal obecnemu przegrzewaniu układu Snapdragon 810 oraz możliwą wadliwością pierwszych partii urządzenia. Okazuje się jednak, że problem leży po stronie oprogramowania, o czym poinformowało Sony w specjalnie wydanym oświadczeniu. Co ciekawe, dotyczy on tylko posiadaczy białych modeli Xperii Z5 Compact.

Stosowna aktualizacja ma zostać udostępniona już w przyszłym tygodniu i będzie ją można pobrać poprzez programy PC Companion i Bridge for Mac. W niektórych krajach może to jednak nastąpić nieco później. Wiele też zależy od samych operatorów.

Źródło: Xperia Blog

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.