Sony pracuje nad smartwatchem wykonanym w całości z papieru elektronicznego

Opublikowano: 2014-11-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Sony

news-sony-smartwatch1Według różnych doniesień, Sony w przyszłym roku zaprezentuje smartwatch wykonany w technologii E-Ink. Ma to być całkowicie nowy projekt, który będzie znacząco różnił się od obecnej generacji elektroniki noszonej.

E-Ink to technologia papieru elektronicznego, która znalazła swoje zastosowanie w produkcji ekranów elektronicznych. E-papier to rodzaj energooszczędnego wyświetlacza, który swoimi gabarytami i elastycznością imituje normalny papier. Można go znaleźć w większości czytników e-book, elektronice noszonej, a nawet w telefonach. Jeśli wszelkie doniesienia okażą się prawdziwe, to również smartwatch od Sony będzie w taki wyświetlacz wyposażony. Co ciekawe, zegarek ma być pozbawiony dodatkowych funkcji, znanych chociażby z Apple Watch i innych podobnych modeli, często starających się dorównać swoimi możliwościami smartfonom. Ponadto, nowy urządzenie ma imponować swoim wyglądem. Według badań jest to jeden z najważniejszych atrybutów w przypadku tego typu elektroniki, co nie powinno szczególnie dziwić.

news-sony-smartwatchNowy inteligentny zegarek Sony nie będzie traktowany jako następca istniejących smartwatchy. Zamiast tego firma zamierza przetestować urządzenie, sprawdzić co sądzą o nim konsumenci i zobaczyć jak sprawdzi się ono na rynku tzw. wearables. Co więcej, ma to być również pokaż najnowszych technologii japońskiego giganta.

Oprócz wspomnianego smartwatcha, firma pracuje nad modułowym systemem, który umożliwi profesjonalistom i amatorom tworzenie własnych prototypów urządzeń. Projekt ten nosi nazwę „MESH”.

Sytuacja finansowa w Sony nie jest zbyt ciekawa, szczególnie w kontekście sektora mobilnego i działu elektroniki użytkowej. Korporacja planuje cięcia w asortymencie swoich telewizorów i smartfonów, o czym pisał Teleguru. Wiele mówi się o wdrożeniu nowego, trzyletniego planu, który pomoże firmie wyjść na prostą. Być może w tym projekcie będzie miejsce dla innowacji i nowy smartwatch z papierowym wyświetlaczem okaże się sukcesem. Byłby to z pewnością dobry start w lepszą przyszłość. Czas jednak pokaże, czy Sony idzie w dobrym kierunku.

Źródło: Bloomberg

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.