Sony pracuje nad wydajniejszym typem baterii dla smartfonów

Opublikowano: 2015-12-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Sony

news-sony-bateria-1Baterie litowo-jonowe napędzające obecne smartfony mogą za jakiś czas doczekać się swoich następców. Sony opracowuje bowiem nowe ogniwa, które mają być znacznie bardziej wydajne od dotychczasowych rozwiązań.

Sony, które w latach 90-tych brało czynny udział w popularyzacji baterii litowo-jonowych (Li-ion), zdaniem Nikkei znalazło sposób na wydłużenie czasu pracy naszych urządzeń nawet o 40% – wszystko to za sprawą nowych, bazujących na siarce ogniw. Rzecz w tym, że choć akumulatory litowo-siarkowe wyróżniają się lepszymi właściwościami, mają jeden zasadniczy problem, czyli krótką żywotność. Nie jest więc jasne, jak japońskiej firmie udało się rozwiązać tę kwestię.

Z przekazanych informacji dowiedzieliśmy się, że Sony szykuje również drugi rodzaj baterii – magnezowo-siarkową (Mg-S), która potencjalnie mógłaby być bardziej wydajna i tańsza od obecnie dostępnych na rynku. Na ujrzenie nowych rozwiązań i rozpoczęcie ich masowej produkcji przyjdzie nam jednak poczekać aż do 2020 roku.

Źródło: Mashable

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.