Sony rezygnuje z produkcji smartfonów w Brazylii

Opublikowano: 2016-06-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzedaż / wyniki

news-sony-1Sony postanowiło wycofać się z produkcji smartfonów w Brazylii. Powodem są zmiany w systemie podatkowym i niepewna sytuacja ekonomiczna kraju.

Jak poinformowała Ana Peretti, dyrektor marketingu Sony, decyzja została podjęta na podstawie bieżącej sytuacji makroekonomicznej w Brazylii i braku ulg podatkowych, obejmujących lokalną produkcję smartfonów i komputerów. Zmusiło to firmę do importowania produktów (m.in. smartfonów Xperia X i Xperia XA) składanych w zakładach w Chinach i Tajlandii. Jednocześnie Sony zakończyło współpracę z dwoma partnerami w tym regionie – firmami Foxconn i Arima.

Warto wspomnieć, że jeszcze rok temu Sony planowało zainwestować około 80 milionów dolarów w marketing, rozwój produktów i dedykowane punkty sprzedaży, w nadziei na dalszą ekspansję na brazylijskim rynku.

Źródło: ZDNet

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.