Sony rozpoczyna aktualizację systemu do Lollipopa. W pierwszej kolejności Xperia Z3 i Z3 Compact

Opublikowano: 2015-03-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Sony #systemy operacyjne

news-sony-xperiaz3-z3compact-lollipopTak jak podejrzewano, japoński producent rozpoczął właśnie proces aktualizacyjny swoich urządzeń z rodziny Xperia do wersji 5.0 Lollipop. Pierwszymi, które doczekały się „lizaka” są dwa topowe smartfony – Xperia Z3 i mniejsza Xperia Z3 Compact.

Najnowsza wersja systemu Android (doładnie 5.0.2) dla wymienionych smartfonów Sony dostępna jest od dziś w krajach nadbałtyckich i skandynawskich. Należy dodać, że dotyczy ona modeli Xperii Z3 o numerze D6603 oraz Z3 Compact o oznaczeniu D5803. Jednocześnie Sony poinformowało, że w przeciągu dwóch tygodni kolejne urządzenia z serii Xperia Z otrzymają stosowne uaktualnienie.

Wśród nowości, które przynosi ze sobą Android Lollipop jest m.in. odświeżony wygląd interfejsu oparty na Material Design, nowy ekran blokady i powiadomień oraz wsparcie dla wielu profilów użytkowników i tryb gościa.

Źródło: Sony

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.