Sony rusza z aktualizacją urządzeń do Androida Lollipop 5.1

Opublikowano: 2015-07-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Sony #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-sony-lollipop-5.1Sony poinformował o rozpoczęciu procesu aktualizacji swoich smartfonów i tabletów do najnowszej wersji systemu Android. Pierwsze w kolejce po Lollipop 5.1 są urządzenia z linii Xperia Z2 i Z3.

Uaktualnienie mogą pobierać użytkownicy następujących modeli:

Oczywiście dostępność nowej wersji oprogramowania uzależniona jest od regionu, więc niektórzy już teraz mogą cieszyć się Androida w edycji 5.1 Lollipop, podczas gdy inni najprawdopodobniej poczekają jeszcze jakiś czas. W nadchodzących tygodniach aktualizacja trafi również do Xperii Z1, Xperii Z1 Compact oraz Xperii Z Ultra. Następnie przyjdzie pora na Xperię T2 Ultra, Xperię C3 i pierwszą Xperię Z. Na samym końcu nowa edycja systemu zawita do posiadaczy modeli Xperia M2 i M2 Aqua.

Wśród zmian, jakie wprowadza Android 5.1 Lollipop znaleźć można więcej opcji personalizacji (m.in. profile dźwiękowe, powiadomienia i kontrola głośności), integrację portalu LinkedIn z kalendarzem i listą kontaktów, usprawnienia kamery (np. szybszy i dokładniejszy Superior Auto Mode) oraz bardziej rozbudowane usługi Xperia in Business i robienie zdjęć korzystając ze smartwatcha jako zdalnego wyzwalacza migawki. Oprócz tego standardowe poprawki do optymalizacji systemu i czasu pracy baterii.

Źródło: Sony

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.