Sony skupia się na czujnikach obrazu

Opublikowano: 2015-04-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzedaż / wyniki

news-sony-czujniki-obrazuSony oświadczył, że przeznaczy dodatkowe 376 milionów dolarów w tym roku fiskalnym, celem rozwinięcia produkcji sensorów CMOS, tym samym pokazując, jak ważny jest to segment dla japońskiego giganta.

Aby nadążyć za wzrastającym zapotrzebowaniem na układy CMOS do smartfonów, firma zamierza dokonać stosownych inwestycji i docelowo do końca września 2016 roku powiększyć liczbę produkowanych płytek z 60 tysięcy do 87 tysięcy miesięcznie.

Jeszcze w lutym tego roku, Sony stwierdził, że zainwestuje blisko 880 milionów dolarów, aby zwiększyć moc produkcyjną w swoich trzech zakładach półprzewodnikowych w Japonii, a dokładnie w Nagasaki, Yamagata i Kumamoto. Miałoby się to przełożyć na produkcję 80 tysięcy płytek w skali miesiąca, najpóźniej do czerwca 2016 roku.

Sony celuje w 25-krotny wzrost zysku operacyjnego w ciągu trzech lat, skupiając się inwestycjach w rentownych sektorach, takich jak półprzewodniki i gry wideo, jednocześnie kładąc mniejszy nacisk m.in. na telewizory.

Źródło: Reuters

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.