Sony spodziewa się 20-procentowego spadku sprzedaży smartfonów

Opublikowano: 2016-05-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzedaż / wyniki

news-sony-z5premium-handson-7Sony przedstawił prognozę finansową za rok fiskalny kończący się 31 marca 2017 roku, ujawniając ciekawe informacje dotyczące przewidywanej sprzedaży swoich smartfonów.

Z raportu wynika, że Sony spodziewa się dostarczenia na rynek około 20 milionów smartfonów, co przełoży się na 20% spadku względem 24.9 miliona Xperii rok temu. Ma to być efekt zmiany strategii firmy, która zamierza ograniczyć sprzedaż w nierentownych regionach i skupić się na urządzeniach z wyższej półki, czego pokłosiem będzie mniejszy popyt na modele średniej klasy.

Sony prognozuje, że łączna wartość sprzedaży wyniesie 940 miliardów jenów, czyli o 17% mniej rok do roku, ale jednocześnie oczekuje 5 miliardów jenów zysku, w porównaniu do 61.4 miliardów jenów straty w ubiegłym roku fiskalnym.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.