Sony spróbuje swoich sił na rynku gier mobilnych

Opublikowano: 2016-03-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #gry / aplikacje

news-playstation-1Sony utworzyło nową dywizję, która zajmie się tworzeniem gier na smartfony i tablety. Jest to kolejne podejście japońskiego giganta do mobilnej rozrywki.

Sony niedawno zapowiedziało restrukturyzację biznesu związanego z PlayStation pod szyldem Sony Interactive Entertainement, a teraz otwiera oddział skupiony na grach mobilnych – ForwardWorks. Na ten moment brakuje dokładnych szczegółów związanych z nową działalnością, ale zgodnie z przekazanymi informacjami, na smartfony, tablety i inne podłączone urządzenia trafić mają pełnoprawne tytuły korzystające ze znanych marek i postaci ze świata PlayStation.

ForwardWorks zostanie otwarte 1 kwietnia 2016 roku i będzie oferować swoje produkcje, przynajmniej początkowo, wyłącznie na rynek japoński i inne państwa Azji.

Jakiś czasu temu Nintendo również ogłosiło plany wejścia na rynek mobilny, prezentując swoją pierwszą aplikację – Miitomo, które w ciągu trzech dni od premiery zostało pobrane ponad milion razy. Dla Sony jest to natomiast powrót do tego sektora po zamknięciu platformy PlayStation Mobile, która umożliwiała granie w gry niezależne i klasyczne tytuły z Playstation na dedykowanych urządzeniach z Androidem. Oby drugie podejście okazało się bardziej owocne.

Źródło: Engadget

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.