Sony sprzedało 12 milionów smartfonów Xperia w IV kwartale 2014 roku. Zwiastun lepszych czasów?

Opublikowano: 2015-02-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzedaż / wyniki

news-sony-zwolnieniaJapoński gigant pomylił się nieco w swoich przewidywaniach. Ostatnie trzy miesiące 2014 roku pozwolą firmie zmniejszyć straty, a sprzedaż smartfonów skoczyła do góry.

Jeszcze we wrześniu 2014 r. Sony przeczuwało, że w skali roku strata netto wyniesie około 2.1 miliarda dolarów. IV kwartał pokazał jednak, że wcale nie musi być tak źle, a złe przeczucie okazało się być zwodnicze. Co prawda, firma nie wyjdzie na plus, ale strata wyniesie „jedynie” 1.4 miliarda dolarów, głównie dzięki biznesowi związanemu z grami i sprzedaży konsol PlayStation 4. Jeśli chodzi o zysk netto, to zanotowano 238% wzrost względem tego samego kwartału rok wcześniej i równa się on 756 milionów dolarów.

Ponadto, słabą sytuację Sony uratowała sprzedaż sensorów do aparatów, których dochód wzrósł o 38.6%, do 2.4 miliarda dolarów.

W porównaniu do 2013 roku, również zysk operacyjny ma ulec zwiększeniu – dwukrotnie, do 1.5 miliarda dolarów. Przewiduje się, że dochód wzrośnie o 6% rok do roku, osiągając poziom niemal 22 miliardów dolarów. Dział mobilny Sony sprzedał zaś w ostatnim kwartale 12 milionów sztuk smartfonów Xperia (8.8 miliona w analogicznym okresie 2013 r.). Jest to 27 procentowy wzrost w porównaniu do poprzedniego roku, co przekłada się na zysk operacyjny w postaci 80 milionów dolarów. Głównie za sprawą słuchawek Xperia Z3 i Z3 Compact.

Źródło: Android Central

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.