Sony wprowadza nowe nośniki USB typu C

Opublikowano: 2016-02-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły

news-sony-usb-type-c-1Sony poszerza ofertę swoich pamięci przenośnych o nowe, kompaktowe nośniki danych z gniazdem USB typu C do urządzeń mobilnych, umożliwiające zapis do 64 GB danych z dużą prędkością.

Seria nośników CA1 firmy Sony, wyposażona w łącze USB 3.1.1, pozwala na wykorzystanie najnowszego standardu USB Type-C oraz A. Oferują one przesyłanie danych z prędkością do 130 Mb/s (przy odczycie). Pamięci współpracują z telefonami i tabletami działającymi na systemach Android i iOS, jak również komputerami z Windows, OS X (Macbook) oraz Chrome OS (Chromebook).

news-sony-usb-type-c-2 news-sony-usb-type-c-3Pamięć Sony USM-CA1 będzie dostępna w wariantach o pojemności 16, 32 oraz 64 GB. Do sprzedaży trafi jeszcze w tym miesiącu. Cena nie została ujawniona.

Źródło: Sony

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.