Sony Xperia E4 już oficjalnie. Smartfon wkrótce trafi do sprzedaży

Opublikowano: 2015-02-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły

news-sony-xperia-e4-oficjalnieJapoński producent oficjalnie zaprezentował następce Sony Xperii E3, który jeszcze w tym kwartale zadebiutuje w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej na poziomie 699 zł.

O Sony Xperii E4 można było niejednokrotnie poczytać na łamach Teleguru, który miał okazję zapoznać się z prototypem telefonu na kilka miesięcy przed premierą. Najpierw pojawiły się pierwsze wrażenia z użytkowania budżetowego modelu japońskiego producenta, który wywarł pozytywne wrażenie na redakcji Teleguru, szczególnie dzięki dużemu wyświetlaczowi, nietypowemu wzornictwu i zastosowaniu interesujących materiałów. Przygotowaliśmy także recenzje prototypu Sony Xperia E4 w finalnej fazie, ujawniając, że ma on szansę stać się poważnym rywalem dla konkurencji ze stajni LG i Samsung. Warto zapoznać się z oboma materiałami.

news-xperia-e4-6W ramach przypomnienia, Sony Xperia E4 została wyposażona w pięciocalowy ekran o rozdzielczości 540 x 960 pikseli, zapewniający soczyste, naturalne kolory oraz wysoki kontrast. Oprócz tego, urządzenie ma 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej (możliwość rozbudowania o dodatkowe, maksymalnie 32 GB). Sprawną pracę konstrukcji zapewnia czterordzeniowy układ MediaTek MT6582 o częstotliwości taktowania 1.3 GHz, a także procesor graficzny Mali-400MP4. Resztę specyfikacji uzupełniają aparaty – główny 5 Mpix z autofocusem i diodą doświetlającą oraz przedni, mający 2 Mpix. Całości dopełnia bateria o pojemności 2300 mAh, a także system operacyjny Google Android 4.4 KitKat. Dla zainteresowanych – pełna, szczegółowa specyfikacja modelu.

Ponadto, Sony poinformowało, że na rynku pojawi się również wersja z dual-SIM. Sony Xperia E4 będzie oferowana w cenie 699 zł, a premiera modelu nastąpi najprawdopodobniej pod koniec pierwszego kwartału 2015 roku.

„Oferując Xperię E4 dajemy użytkownikom wybór funkcjonalności Sony na poziomie Premium, gdyż właśnie tego spodziewają się oni po naszej marce. Niezrównanej jakości i łatwości obsługi towarzyszy bardzo konkurencyjna cena. Dzięki prostej konfiguracji, dużemu ekranowi i bezkonkurencyjnej baterii, która wytrzymuje do 2 dni, stworzyliśmy doskonałe urządzenie dotrzymujące kroku użytkownikowi i zapewniające rozrywkę gdziekolwiek się znajdzie” ‒ powiedział Tony McNulty, wiceprezes Sony Mobile Communications.

Źródło: Sony

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.