Sony Xperia E5 oficjalnie zapowiedziana

Opublikowano: 2016-05-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły

news-sony-xperia-e5-1Sony nie rezygnuje z niskobudżetowej serii smartfonów Xperia E. Nowy model Xperia E5 został właśnie zapowiedziany i pokazany na pierwszych oficjalnych renderach.

Pod koniec kwietnia w bazie GFXBench pojawiły się szczegóły dotyczące smartfonów Sony ukrytych pod nazwami kodowymi F3216 oraz F3311. Pierwszy z nich okazał się być Xperią XA Ultra, drugi natomiast pozostawał przez jakiś czas tajemnicą. Doniesienia sprzed kilku dni ujawniły jednak, że model ten może zadebiutować na rynku jako Xperia E5. Sony potwierdziło tę informację.

Z dotychczasowych przecieków wiemy, że Xperia E5 jest wyposażona w 4.6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6735 z układem graficznym Mali-T720 MP2, 1.5 GB pamięci RAM, a także 16 GB pamięci wbudowanej i czytnik kart microSD. Główny aparat fotograficzny ma 13 Mpix, diodę doświetlającą LED i pozwala nagrywać wideo w Full HD. Z przodu znalazła się kamerka z matrycą o rozdzielczości 5 Mpix. Całość pracuje na Androidzie 6.0 Marshmallow.

news-sony-xperia-e5

Jak widać, Sony nie zrezygnował jednak ze wszystkich swoich serii smartfonów kosztem Xperii X. W tej chwili brak informacji na temat ceny i daty premiery Xperii E5, jednak wkrótce wszystko powinno się wyjaśnić.

Źródło: GSMArena, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.