Sony Xperia M4 Aqua z nieco ponad gigabajtem pamięci wbudowanej

Opublikowano: 2015-06-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-sony-xperia_m4aqua-pamiec-1Wszyscy, którzy zastanawiają się nad kupnem tegorocznej Xperii M4 Aqua powinni skierować wzrok w stronę wersji wyposażonej w 16 GB pamięci wewnętrznej lub zainwestować w dodatkową kartę microSD. Jak donosi Xperia Blog, model z 8 GB oddaje do dyspozycji użytkownika zaledwie 1.26 GB pojemności.

Jest to domyślna wartość, jaka jest dostępna w momencie pierwszego uruchomienia smartfona. Jak widać na poniższym zdjęciu, system zabiera około 4 GB, a aplikacje nieco ponad 2 GB. Teoretycznie można usunąć niechciane programy, jednak większość z nich została wbudowana bez opcji skasowania. Te, których da się pozbyć (np. Facebook zajmujący 183 MB) uwalniają trochę mniej niż 500 MB pamięci. Zważywszy na to, że wielu użytkowników nie może obejść się bez dodatkowych aplikacji, chociażby Skype’a czy też Swiftkey, dostępna przestrzeń jeszcze bardziej się skurczy.

news-sony-xperia_m4aqua-pamiecW takiej sytuacji potencjalni zainteresowani Sony Xperią M4 Aqua powinni zakupić wariant z 16 GB pamięci flash lub ewentualnie zdecydować się na dokupienie dodatkowej karty microSD (maksymalnie do 32 GB). Miejmy jednak nadzieje, że Sony wyda wkrótce stosowną, „odchudzającą” aktualizację. Niemniej, telefony z 8 GB wbudowanej pamięci powinny zacząć odchodzić w zapomnienie.

Źródło: Xperia Blog

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.