Sony Xperia X Premium z najjaśniejszym wyświetlaczem HDR

Opublikowano: 2016-04-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły

news-xperia-x-performanceNowa linia smartfonów Xperia X już wkrótce może rozszerzyć się o model Premium, będący następcą Xperii Z5 Premium, który zaoferuje ekran wyświetlający treści HDR.

W ubiegłym roku Sony zaprezentowało ostatnich przedstawicieli flagowej rodziny Xperia Z, a wśród nich Xperię Z5 Premium, czyli pierwszy na rynku smartfon z wyświetlaczem 4K (2160 x 3840 pikseli). Problem tkwi jednak w tym, że tak wysokiej rozdzielczości można doświadczyć jedynie w filmach i zdjęciach, a i w tym przypadku różnica w jakości względem typowego Full HD czy coraz popularniejszego Quad HD nie jest szczególnie zauważalna i co najważniejsze – warta dopłacania niemałej kwoty. Xperia Z5 Premium w dniu premiery była wyceniania na około 4 tysiące złotych, co znacznie zmniejszyło grono potencjalnych kupców.

Sony nie zamierza jednak rezygnować z wprowadzania do urządzeń mobilnych nowych rozwiązań. Dowodem na to ma być flagowy smartfon Xperia X Premium z ekranem WhiteMagic LCD z technologią HDR (High Dynamic Range), charakteryzującym się maksymalną jasnością na poziomie 1300 nitów (dla porównania – 855 nitów w Galaxy S7), kontrastem 2000:1, częstotliwością odświeżania 120 Hz i ponad miliardem wyświetlanych kolorów (niecałe 17 milionów w większości obecnie stosowanych panelów).

Specyfikacja Sony Xperii X Premium ma być podobna do tej z Xperii X Premium, a więc możemy oczekiwać m.in. czterordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 820, 3 GB RAM i głównego aparatu z matrycą 23 Mpix.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.