Sony Xperia XR kolejnym flagowcem Japończyków

Opublikowano: 2016-08-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły

news-xperia-xr-7Już w przyszłym miesiącu powinniśmy poznać kolejny smartfon ze stajni Sony – będzie nim Xperia XR, znana również pod kodową nazwą F8331. W sieci pojawiły się zdjęcia i rendery modelu, ujawniające pewne zmiany w dotychczasowej stylistyce OmniBalance.

Sony potwierdziło swoją obecność na tegorocznych targach IFA w Berlinie (2-7 września), więc możemy się spodziewać, że w ich trakcie zadebiutuje przynajmniej jedna nowość firmy. Najprawdopodobniej będzie nią Xperia XR (F8331), którą określa się jako ulepszoną wersję flagowej Xperii X Performance. Smartfon ma zaoferować nieco większy ekran (5.1 cala Full HD) oraz aparaty 23 i 13 Mpix – obydwa z możliwością nagrywania w 4K. Reszta specyfikacja obejmować ma m.in. procesor Snapdragon 820, 3 GB RAM i Androida 6.0.1 Marshmallow.

Najciekawsze zmiany zaszły jednak w samym wyglądzie urządzenia. O ile dostępne zdjęcia się potwierdzą, Sony Xperia XR może stanowić największą ewolucję designu od czasu pierwszych modeli Xperia Z – nieco inny, bardziej płaski kształt bryły z lekko zagiętym na krawędziach ekranem, przeprojektowany tylny panel, na którym zagościła podwójna dioda LED oraz USB typu C na dolnej krawędzi (port ten debiutuje w smartfonie Sony).

news-xperia-xr-1

Źródło: GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.