Sony Xperia Z2 z Android Lollipop w Polsce. W przyszłym tygodniu aktualizacja dla kolejnych modeli

Opublikowano: 2015-04-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Sony #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-sony-xperia-z2-lollipopZgodnie z zapowiedzią, Sony wydało aktualizację systemu Android w wersji 5.0.2 Lollipop dla Xperii Z2. Polscy posiadacze smartfona mogą już zabierać się za jej pobieranie i instalowanie.

Aktualizacja póki co dotyczy modeli sprzedawanych przez Sony i jej partnerów, choć istnieją pogłoski, że niektórzy użytkownicy otrzymali Lollipopa dla Xperii Z2 od swoich operatorów.

Android Lollipop wprowadza kilka zmian do systemu, a szczególnie interfejsu użytkownika oparty o Material Design, wzbogacony dodatkowo o nakładkę producenta. Modyfikacje obejmują również nowy wygląd powiadomień oraz ekranu blokady, możliwość personalizacji, profile użytkowników oraz tryb gościa. Poprawiona została także kontrola zasobów i pamięci – użytkownicy mogą od teraz przenosić aplikację na karty pamięci.

Sony zapowiedziało, że w przyszłym tygodniu możemy się spodziewać aktualizacji dla Xperii Z3 Dual, Xperii Z1, Xperii Z1 Compact oraz Xperii Z Ultra, którą będzie można pobrać w trybie OTA, bezpośrednio z poziomu urządzenia.

Źródło: Sony

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.