Sony Xperia Z4 już oficjalnie!

Opublikowano: 2015-04-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły

news-sony-xperia-z4-oficjalniePo wielu tygodniach plotek, wycieków informacji oraz zdjęć, Sony oficjalnie zapowiedziało tegorocznego flagowca, Xperie Z4. Czym tym razem zaskoczył nas japoński koncern?

Patrząc na zdjęcia smartfona i porównując go do modelu Xperia Z3, z całą pewnością można stwierdzić, że Sony postanowiło zastosować znane już wzornictwo, przez co oba urządzenia są do siebie bardzo podobne. Do stylistyki OmniBalance postanowiono jednak wprowadzić pewne drobne zmiany, czego efektem jest m.in. mniejsza waga smartfona (144 gramy – o 8 gramów mniej niż w Z3) oraz lekkie odchudzenie obudowy, która w Z4 ma grubość 6.9 mm. O samej obudowie można też napisać, że spełnia normy IPX5/8 i IPX6X, zatem jest wodoodporna i pyłoszczelna.

news-sony-xperia-z4-oficjalnie-5

W kwestii specyfikacji, Sony Xperia Z4 prezentuje się dokładnie tak, jak można się było spodziewać. Urządzenie wyposażono w 5.2-calowy wyświetlacz Triluminos o rozdzielczości FullHD (1080 x 1920 pikseli), ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810, 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej, z opcją dalszej rozbudowy przy użyciu karty microSD (do 128 GB). Z tyłu znalazł się aparat Sony Exmor RS 20.7 Mpix, umożliwiający rejestrowanie filmów w rozdzielczości 4K. Z przodu umieszczono natomiast kamerkę 5 Mpix z sensorem Sony Exmor R. Odpowiednio długą pracę smartfona zapewnić ma bateria o pojemności 2930 mAh. Resztę specyfikacji uzupełnia standardowo m.in. moduł Wi-Fi, Bluetooth, a także LTE. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.0 Lollipop.

news-sony-xperia-z4-oficjalnie-4Sony Xperia Z4 będzie dostępna jedynie w Japonii, gdzie zadebiutuje już latem tego roku. Smartfon będzie można zakupić w czterech wariantach kolorystycznych: białym, czarnym, miedzianym i morskim zielonym. Wiadomo również, że Sony zamierza zaprezentować pod koniec maja innego, tym razem przeznaczonego na rynek międzynarodowy, flagowca.

Źródło: Sony

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.