Sony Xperia Z4 się przegrzewa - donoszą japońscy użytkownicy

Opublikowano: 2015-06-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-sony-xperia_z4-przegrzewanieSony Xperia Z4 trafiła w tym tygodniu do sprzedaży w Japonii i już pojawiły się pierwsze oznaki niezadowolenia jej nabywców, którzy skarżą się na nadmierne przegrzewanie telefonu. Jest to kolejny dowód potwierdzający, że problemy procesora Snapdragon 810 nie zostały wyssane z palca.

Pierwsi posiadacze nowego flagowca Sony dosłownie zalali fora i blogi swoimi wpisami na temat tego, jak bardzo gorąca robi się Xperia Z4 w momencie jej używania (temperatury dochodzą do niemal 70 stopni Celsjusza). Sytuacji nie zmieniają świetne wyniki w testach wydajnościowych, które choć ujawniają dużą moc obliczeniową urządzenia, w obliczu przegrzewania układu nie pozwalają w pełni cieszyć się z jego możliwości.

news-sony-xperia_z4-przegrzewanie-1O problemach ze Snapdragonem 810 słyszymy nie od dziś i za każdym razem Qualcomm stara się im zaprzeczyć. Oczywiście, nie każdy model wyposażony w ten procesor nie nadaje się do użytku i cierpi na nadmierne przegrzewanie – niektóre smartfony dotyka to w mniejszym, a inne w większym stopniu. W przypadku Sony Xperii Z4 mamy z pewnością do czynienia z gorszym scenariuszem i co ciekawe, nawet sprzedawcy i operatorzy, jak chociażby NTT DoCoMo ostrzegają przed problemami z temperaturami, zalecając częste wykonywanie kopii zapasowych danych w telefonie, wyłączanie go w trakcie ładowania czy nie uruchamianie zbyt wielu aplikacji naraz. W niektórych punktach sprzedaży widnieją też adnotacje, że przegrzewanie może doprowadzić do trwałego uszkodzenia urządzenia.

Podobne informacje znajdują się również przy smartfonach Sharp AQUOS ZETA i Fujitsu ARROWS NX. Jak łatwo się domyślić, oba korzystają z (nie)sławnego chipu od Qualcomma.

Źródło: Xperia Blog

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.