Sony Xperia Z5 i Xperia Z5 Compact gwiazdami nowego zdjęcia. Smartfony doczekały się technologii biometrycznej

Opublikowano: 2015-08-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły

news-sony_xperia_z5-informacjeWczoraj swoją prezentację miały nowe smartfony Sony ze średniej półki – Xperia C5 Ultra i Xperia M5. Dzisiaj z kolei mamy okazję przyjrzeć się zdjęciu, które ukazuje nam nadchodzący flagowy model Z5 i jego mniejszy wariant Compact. Potwierdzają się również doniesienia o integracji czytnika linii papilarnych.

Zdjęcie opublikował na swoim twitterowym kanale użytkownik o nicku @vizileaks. Widzimy na nim Xperię Z5 i Z5 Compact w towarzystwie iPhone’a 5S. W tej chwili trudno potwierdzić autentyczność fotografii, ale jeśli rzeczywiście mamy do czynienia ze wspomnianymi modelami Sony, nie należy spodziewać się wielkich zmian w designie w porównaniu do poprzedników. Po raz kolejny otrzymamy zatem sprawdzoną formułę, która zostanie jedynie odrobinę zmodyfikowana. Źródło podaje, że tak właśnie jest, a smartfony nadal będą wykonane ze szkła.

news-sony-xperia_z5-xperia_z5_compactIstotną nowością będzie z kolei wyposażenie nowych Xperii Z w czytnik linii papilarnych. Ma on być umieszczony po prawej stronie urządzenia, w zmodyfikowanym przycisku włączania/wyłączania. Na zdjęciu widać, że dotychczasowy okrągły klawisz zastąpiony zostanie wyraźnie dłuższym jego odpowiednikiem. Tylko dzięki temu możliwe jest zintegrowanie skanera w tak nietypowym miejscu.

Niestety, do tej pory nie wiemy nic konkretnego na temat specyfikacji obu smartfonów. Na więcej informacji, a zarazem oficjalny debiut Sony Xperii Z5 i Xperii Z5 Compact musimy poczekać do przyszłego miesiąca, kiedy to odbędą się targi IFA 2015 w Berlinie.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.