Sony Xperia Z5 może zostać zaprezentowana już we wrześniu

Opublikowano: 2015-07-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły #plotki

news-sony_xperia_z5-plotkiSony Xperia Z4 i jej globalny odpowiednik, czyli Xperia Z3+ dopiero co zadebiutowały, a już pojawiają się coraz śmielsze plotki o tym, że japoński gigant szykuje się do premiery smartfonów z rodziny Z5. Oficjalna prezentacja miałaby się odbyć już za dwa miesiące.

Nie ulega wątpliwości, że smartfony Xperia Z4 i Xperia Z3+ są ewolucją wcześniejszych modeli i ich pomysłów. Charakteryzuje je podobny design oraz nieco poprawiona specyfikacja techniczna. Dla wielu osób może być to zaleta, gdyż stylistyka OmniBalance cieszy oko, a lepsze podzespoły są zawsze mile widziane. Niestety, podobnie jak w przypadku HTC One M9, taka wtórność na dłuższą metę bywa męcząca, co widać po statystykach sprzedaży wymienionych flagowców. Dodatkowo, łączy je pewien fakt – każdy z nich ma na pokładzie problematycznego Snapdragona 810, który urósł do roli jednego z najbardziej niedopracowanych układów mobilnych firmy Qualcomm.

Na całe szczęście kolejna generacja chipu, Snapdragon 820, ma być zdecydowanie lepsza i wolna od wad. To właśnie ten procesor ma się znaleźć w Sony Xperii Z5, tak samo jak 4 GB pamięci operacyjnej RAM, bateria o imponującej pojemności 4500 mAh, czytnik linii papilarnych oraz aparat o rozdzielczości 21 Mpix z sensorem Sony Exmor RS IMX230, zdolny do nagrywania wideo w 4K. Zdaniem źródeł odpowiedzialnych za te informacje, smartfona możemy spodziewać się we wrześniu bieżącego roku. Co więcej, wraz z Z5 mają się pojawić Z5 Compact oraz Z5 Ultra. Nie wiadomo, czy flagowce zaoferują podobny wygląd jak poprzednicy, gdyż niektóre wcześniejsze doniesienia sugerowały, że czeka je całkowita zmiana designu, zaś według nowych plotek nie należy oczekiwać rewolucji.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.