Sony Xperia Z5 ukazana na filmie

Opublikowano: 2015-08-31
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #Sony #sprzęt / podzespoły

news-sony-xperia_z5-video-1Już niewiele dzieli nas od oficjalnej prezentacji nowych smartfonów Sony – w trakcie zaplanowanej na środę konferencji prasowej poznamy Xperię Z5, Xperię Z5 Compact oraz, co ciekawe, Xperię Z5 Premium. Tymczasem teraz mamy okazję przyjrzeć się pierwszemu z modeli na prawie 3-minutowym materiale wideo.

W opublikowanym filmie Olivier Terme, dyrektor marketingu Sony Mobile Communications, omawia szczegóły dotyczące nowych smartfonów japońskiego koncernu, prezentując wariant Z5. W tle zaś widać pozostałe modele, Compact i Premium.

Możemy dowiedzieć się, że każde z trzech urządzeń będzie wyposażone w 23-megapikselowy aparat główny z możliwością rejestracji wideo w 4K, przednią kamerą 8 Mpix, czytnik linii papilarnych oraz pyło i wodoodporną obudowę. Największa różnica zachodzi w kwestii wyświetlacza – Xperia Z5 Compact ma 4.6-calowy o rozdzielczości 720p (720 x 1280 pikseli), podczas gdy standardowa Xperia Z5 otrzymała ekran o przekątnej 5.2-cala i rozdzielczości Full HD, czyli 1080 x 1920 pikseli. Największy z rodziny Z5, model Premium ma 5.5-calowy panel o niespotykanej dotąd w smartfonach rozdzielczości 4K (2160 x 3840 pikseli), co przekłada się na niesamowite zagęszczenie pikseli na poziomie ponad 800 PPI.

Wiemy również, że Xperia Z5, Xperia Z5 Compact oraz Xperia Z5 Premium będą napędzane przez ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 810, wsparty przez układ graficzny Adreno 430 oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.