Sony Xperia Z5 Ultra/Plus z ekranem 4K

Opublikowano: 2015-08-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły

news-sony_xperia_z5-ultra-4kWygląda na to, że wojnę na rozdzielczości może wygrać Sony, które rzekomo pracuje nad powiększoną Xperią Z5, której premiera szykowana jest na następny miesiąc. Xperia Z5 Ultra (lub też Plus) ma zaoferować wyświetlacz o niespotykanej do tej pory w smartfonach jakości 4K.

W profilu User Agent dostrzeżono nowy model smartfona Sony o nazwie kodowej E6833. Oznaczenie to zdradza obecność procesora Snapdragon 810 (MSM8994) i co najciekawsze, wyświetlacza o rozdzielczości 2160 x 3840 pikseli, który przy przewidywanym rozmiarze (5.5-cala) będzie mieć imponujące zagęszczenie pikseli na cal – 801 PPI. Urządzenie ma trafić na rynek pod nazwą Xperia Z5 Ultra lub Xperia Z5 Plus, jednak nie wiadomo, czy w tym samym czasie co Xperie Z5 i Z5 Compact, których oficjalnej prezentacji spodziewamy się na wrześniowych targach IFA w Berlinie.

news-xperia_z5-ultra-plus-1 news-xperia_z5-ultra-plus-2 news-xperia_z5-ultra-plus-3

Zagadką pozostaje, jak z tak obciążającymi komponentami poradzi sobie bateria i jak duży wpływ na wydajność będzie miało zastosowanie wspomnianego panelu 4K?

Źródło: Techno Buffalo

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.