Sony zachwala możliwości fotograficzne smartfonów Xperia X

Opublikowano: 2016-04-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #Sony #sprzęt / podzespoły

news-xperia-x-reklamaSony zrezygnowało z topowej dotychczas linii Xperia Z, zastępując ją modelami Xperia X. Jak przystało na Japończyków, ich największą zaletą mają być aparaty fotograficzne, o czym przypomina najnowszy materiał reklamowy.

Już w czerwcu w sprzedaży mają pojawić się smartfony Xperia XA, Xperia X oraz Xperia X Performance, których debiut miał miejsce na lutowych targach MWC 2016 w Barcelonie. Pierwszy z nich to budżetowa propozycja o typowych jak na średnią półki podzespołach. Zdecydowanie ciekawszą są kolejne dwa modele, które wyposażono m.in. w główny aparat z matrycą o rozdzielczości 23 Mpix, pięciokrotnym zoomem oraz nowym hybrydowym autofokusem, który jest ponoć w stanie złapać ostrość w 0.1 sekundy.

Predictive Hybrid Autofocus, bo tak nazywa go Sony, pozwala wybrać główny, poruszający się obiekt w kadrze, a następnie przewiduje jego ruch, by obraz danego obiektu był ostry nawet na zbliżeniu. O zaletach tego rozwiązania opowiada poniższa reklama.

Źródło: Sony

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.