Sony zamyka Playstation Mobile

Opublikowano: 2015-03-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

img-playstation-mobile-platformaPlatforma, której zadaniem miało być umożliwienie grania w klasyczne tytuły z Playstation oraz inne produkcje na konsoli PS Vita oraz dedykowanych urządzeniach z Androidem powoli kończy swój żywot.

Od 15 lipca bieżącego roku nie zobaczymy już na niej żadnej nowej zawartości. Natomiast od 10 września nie będzie już można ponownie pobrać kupionych wcześniej gier. Informacja ta nie powinna być zaskoczeniem – w zeszłym roku Sony przestało wspierać androidową część PlayStation Mobile. Choć pierwotny pomysł oparty na połączeniu mobilnej zabawy (w rozumieniu smartfonów i tabletów) ze słynną marką PlayStation mógł wydawać się strzałem w dziesiątkę, ostatecznie nie przyniósł oczekiwanego sukcesu. Z jednej strony winą można obarczyć zbyt małą listę urządzeń spełniających standardy narzucone przez Sony. Z drugiej zaś widać, że pomysł po prostu się nie przyjął, nawet pomimo faktu, że PlayStation Vita małymi grami stoi, czego dowodem jest chociażby duże zainteresowanie nią przez niezależnych deweloperów. Miejmy nadzieje, że teraz nie zaczną się oni odwracać od, jakby nie było, bardzo ciekawej przenośnej konsoli.

Źródło: The Verge

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.