Sony zamyka swój internetowy sklep w Europie

Opublikowano: 2015-09-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzedaż / wyniki

news-sonySony dość niespodziewanie zamknęło swój e-sklep dla Europy i od teraz przekierowuje konsumentów do autoryzowanych partnerów w momencie, gdy zechcą oni kupić produkt japońskiej firmy.

Sklep internetowy Sony służy teraz bardziej jako katalog, w którym zainteresowani mogą podejrzeć, co ciekawego w ofercie ma słynny producent. Kupując jakikolwiek produkt, odwiedzający stronę automatycznie otrzymuje listę autoryzowanych partnerów Sony, którzy sprzedają daną rzecz – po kliknięciu jest się przekierowywanym do strony firmy trzeciej, np. w Wielkiej Brytanii do takich sprzedawców jak Carrys czy John Lewis. Co ciekawe, w odpowiedzi na zapytanie jednego ze szwajcarskich klientów na Twitterze, Sony ujawniło, że rzeczywiście nie ma już możliwości kupna ich produktów bezpośrednio z e-shopu, ale wpis ten niedługo potem został skasowany.

Zamknięcie europejskiego sklepu następuje miesiąc po podjęciu identycznej decyzji w przypadku internetowego punktu w USA. Wtedy jednak Sony poinformowało o całej sytuacji na kilka tygodni w przód, przygotowując swoich klientów na nadchodzące zmiany.

Źródło: Techno Buffalo

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.