Sony zaopatrzy Virgin Atlantic w elektronikę noszoną

Opublikowano: 2015-03-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Sony #sprzęt / podzespoły

news-sony-virginatlantic-wearablesPrzeznaczeniem wearables jest nie tylko rozrywka, bowiem mogą one być wykorzystywane również w trakcie pracy, co kolejny raz udowadnia Virgin Atlantic. Pracownicy brytyjskich linii lotniczych otrzymają wkrótce inteligentne zegarki i okulary.

Firma we współpracy z Sony wyposaży swoich inżynierów pracujących na Heathrow Airport w zegarki Sony SmartWatch 3 oraz okulary SmartEyeglass w wersji Developer Edition SED-E1. Począwszy od tego tygodnia, będą oni korzystali z tych gadżetów przez kilka miesięcy. Mechanicy będą wykorzystywać okulary do połączeń wideo w czasie rzeczywistym z obsługą techniczną, aby przyspieszyć procesy napraw i obsługi samolotów. Jeśli zaś chodzi o smartzegarki, ich celem ma być dostarczanie nowych przydziałów zadań/pracy oraz ważnych informacji.

Jak powiedział Phil Maher, dyrektor ds. operacyjnych w Virgin Atlantic, takie innowacje pozwolą zapewnić jak najlepsze doznania klientom i zwiększyć efektywność pracy całego personelu. Poza tym, jest on zachwycony tym, że firma może korzystać z technologii, które w tak dużym stopniu przyczyniają się do poprawy jakości usług.

news-google-glass-virginatlanticNie jest to pierwszy raz, kiedy linie Virgin Atlantic wcieliły taki projekt w życie. Rok temu firma wyposażyła personel naziemny w zegarki Sony SmartWatch 2 oraz okulary Google Glass. Dzięki tym urządzeniom pracownicy mogli witać imiennie każdego z pasażerów wyższych klas.

Źródło: Engadget

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.