Sony zapowiada nowy sensor IMX318

Opublikowano: 2016-02-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #Sony #sprzęt / podzespoły

news-sony-imx318Sony ujawniło swoją najnowszą propozycję z gatunku sensorów obrazu CMOS Exmor RS – IMX318, który na papierze prezentuje się bardzo interesująco i którego powinniśmy ujrzeć w wielu nadchodzących smartfonach.

Sony IMX318 to przetwornik o rozmiarze 1/2.6’’ i rozdzielczości 22.5 Mpix (5488 x 4112 pikseli), cechujący się wielkością pikseli na poziomie zaledwie 1.0 μm (1.12 μm w IMX230), co zdaniem japońskiego producenta nie będzie miało jednak negatywnego wpływu na jakość zdjęć.

Z innych cech nowego sensora warto wymienić bardzo szybki hybrydowy autofokus, ustalający ostrość w 0.03 sekundy dla fotografii i 0.017 dla filmów w 60 klatkach na sekundę. Jest też wbudowana w matrycę, 3-osiowa elektroniczna stabilizacja obrazu, dzięki której kręcenie wideo ma być jeszcze efektywniejsze, z jak najmniejszą ilością rejestrowanych poruszeń oraz brakiem zniekształceń obiektywu. W związku z tym, że stabilizacja uzyskiwana jest poprzez przetwarzanie sprzętowe w sensorze, zużywane jest również mniej energii niż w przypadku przetwarzania programowego w zewnętrznej aplikacji aparatu. Należy dodać, że materiały filmowe można nagrywać w 4K przy 30 kl./s, Full HD przy 120 kl./s i HD w zwolnionym tempie przy 240 kl./s.

Poniżej prezentacja wymienionych zalet Sony IMX318:

Sensor obrazu ma być dostarczany do partnerów Sony od maja. Wyposażonych w niego urządzeń powinniśmy zatem wyczekiwać pod koniec tego roku lub na początku 2017.

Źródło: Sony

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.