Sony zwolni tysiąc osób ze swojego działu mobilnego

Opublikowano: 2015-01-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #problemy / awarie

news-sony-zwolnieniaProblemów Sony ciąg dalszy. Cięcia dotyczyć mają pracowników oddziałów znajdujących się głównie na terenie Europy i Chin.

Zwolnienia te są kolejnymi po mających miejsce w październiku 2014 roku cięciach, które również dotknęły około tysiąca osób. W wyniku redukcji zatrudnienia, dział mobilny Sony skurczy się o 30% do pięciu tysięcy pracowników do końca roku fiskalnego, czyli do marca 2016 roku.

Chociaż Sony ma w swojej ofercie ciekawe propozycje dla każdego segmentu rynku urządzeń mobilnych, ciężko jest im dotrzymywać kroku Apple, Samsungowi i wzrastającej liczbie chińskich producentów, którzy z roku na rok radzą sobie coraz lepiej. W związku z tym japoński gigant jest otwarty na wszelkie rozwiązania i rozważa nawet całkowite zamknięcie swojego działu mobilnego. Jednocześnie warto wspomnieć, że nie tak dawno Sony zadecydowało o zamknięciu wszystkich oficjalnych punktów sprzedaży na terenie Kanady.

Firma niedługo powinna zaprezentować swojego nowego flagowca, smartfon Sony Xperia Z4, który być może zadebiutuje już podczas zbliżających się targów MWC w marcu, choć ostatnie spekulacje sugerują, że stanie się to bliżej okresu wakacyjnego.

Źródło: Reuters, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.