Specyficzne wiadomości SMS powodują reset iPhone’a

Opublikowano: 2015-05-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Apple #gry / aplikacje #systemy operacyjne #problemy / awarie

news-ios-wiadomosci-bugŻadne oprogramowanie, nawet tak zachwalane i uważane przez Apple za idealne jak iOS, nie jest w stanie ustrzec się błędów. Nowo odkryty bug związany z systemem i aplikacją Wiadomości jest w stanie doprowadzić do nieustannej awarii programu, a nawet zresetowania urządzenia.

Żeby doszło do potencjalnych problemów, użytkownik musi otrzymać SMS-a składającego się z ciągu specyficznych wyrazów. W sieci można znaleźć przykłady szkodliwej wiadomości tekstowej. Jedna z nich wygląda następująco:

effective.
Power
لُلُصّبُلُلصّبُررً ॣ ॣh ॣ ॣ

Następnie możliwe są dwa scenariusze. Pierwszy: jeśli użytkownik iPhone’a przebywa w Wiadomościach (Messages) i w tym samym czasie dostaje SMS-a, aplikacja będzie się ciągle wyłączać, stając się bezużyteczną. Drugi: otrzymując wiadomość w trakcie normalnego korzystania z telefonu, a nawet podczas patrzenia w ekran blokady, urządzenie samoczynnie się zrestartuje.

Problematyczne wiadomości mogą zostać wysłane z innego iPhone czy też smartfona z Androidem. Do tej pory otrzymało je setki osób, wyrażając swoje niezadowolenie m.in. na portalach społecznościowych. Co ciekawe, istnieje sposób zapobiegający awarii – należy przesłać samemu sobie inną wiadomość, np. poprzez Siri lub Maca. Ewentualnie, można liczyć na dobroć złośliwego osobnika, który przesłał szkodliwego SMS-a – musi on zrobić to samo, co wyżej.

Źródło: GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.