Specyfikacja Galaxy A7 lepsza niż można było się spodziewać

Opublikowano: 2014-12-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-galaxy-a7(1)Do tej pory Samsung oficjalnie ogłosił jedynie dwa smartfony z nowej linii – Galaxy A3 oraz Galaxy A5. Niedługo dołączyć może do nich model A7, o którym wiadomo coraz więcej. Specyfikacja urządzenia wygląda naprawdę interesująco.

Chociaż Galaxy A7 nie został jeszcze ujawniony przez koreańskiego producenta, to w Internecie informacje o smartfonie krążą już od jakiegoś czasu. Pojawiły się również plotki dotyczące przewidywanej specyfikacji.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami Samsung Galaxy A7 będzie miał 5.5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080p, tylny aparat 13 mpix, przednią kamerę z matrycą o rozdzielczości 5 mpix, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wbudowanej oraz baterię o pojemności 2600 mAh. Najciekawszą informacją jest jednak to, że smartfon prawdopodobnie będzie wyposażony w ośmiordzeniowy jednostkę Samsung Exynos 5433, która składa się z czterech głównych rdzeni Cortex A57 o taktowaniu 1.8 GHz, a także czterech energooszczędnych Cortex A53 z zegarem 1.3 GHz. Jest to zatem ten sam układ, w który wyposażony został Galaxy Note 4, co jest małą niespodzianką, gdyż A7 ma być urządzeniem ze średniego segmentu. Co się tyczy układu graficznego, to jego wydajność teoretycznie ma być wyższa aż o ponad 70% względem Galaxy Alpha.

news-galaxy-a7

Poprzednie plotki i przecieki sugerowały, że to procesor Qualcomm Snapdragon 615 będzie zastosowany w modelu A7. Obecna specyfikacja oznacza więc, że albo z niego zrezygnowano lub producent zdecyduje się na dwie różne wersje urządzenia – każdy posiadający inny układ. Jeśli tak rzeczywiście będzie, Exynos powinien być o wiele mocniejszy niż Snapdragon.

Tak jak Galaxy A3 i A5, tak również A7 będzie w pełni metalowym smartfonem i ma pracować pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat. Telefon ma wymiary 150 x 75 x 6.3 mm i waży 150 g. Póki co nie wiadomo kiedy Galaxy A7 trafi na rynek i kiedy Samsung poda oficjalną, dokładną specyfikację techniczną smartfona. Możliwe jednak, że nastąpi to już wkrótce. Modele A3 i A5 mają zadebiutować w Europie w I kwartale przyszłego roku, także powoli zbliża się czas na ich mocniejszego brata.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.