Specyfikacja HTC One M9 Plus wycieka w teście CompuBench

Opublikowano: 2015-02-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzęt / podzespoły

news-htc-onem9-konceptInformacje na temat ulepszonej wersji modelu One M9 zostały ujawnione poprzez wyniki w benchamarku CompuBench. Dzięki temu wiemy, jaki będzie smartfon występujący pod nazwą kodową HTC 0PK71.

HTC One M9 Plus (HTC 0PK71) ma mieć 5.1 calowy ekran o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli (576 PPI). Według większości poprzednich doniesień model miał mieć nieco większy panel – 5.2 cala. Specyfikacja zawiera również pewne niespodzianki. Smartfon nie będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon, tak jak przewidywano, ale otrzyma za to układ MediaTek MT6795, który jest obecnie najmocniejszą jednostką tajwańskiego producenta. Jest to 64-bitowy procesor mający osiem rdzeni Cortex-A53 oraz grafikę PowerVR G6200. Oprócz tego, w smartfonie ma być 3 GB RAM, 32 GB wbudowanej pamięci, główny aparat 20 Mpix (nagrywanie filmów w Ultra HD/4K) oraz przednia, imponująca kamera 12 Mpix. Oczywiście urządzenie już w standardzie będzie miało system Android w wersji 5.0 Lollipop.

news-htc-one-m9plus-benchmarkDla wielu zaskoczeniem może być brak Snapdragona 810, który najprawdopodobniej zagości w podstawowym HTC One M9. Chociaż układ MediaTeka oferuje wysoką wydajność i m.in. nagrywanie wideo w rozdzielczości HD przy 480 klatkach na sekundę, w porównaniu do starszego Snapdragona 805 wypada zauważalnie gorzej w większości zadań. Należy jednak pamiętać, że przetestowany w benchmarku model może być nadal prototypowym urządzeniem, stąd jego wydajność ma szansę jeszcze wzrosnąć. Istnieje też możliwość, że wersja z tym procesorem skierowana będzie na rynki azjatyckie (sugerowały to wcześniejsze plotki), a HTC One M9 Plus w Europie pojawi się z najnowszym Snapdragonem 810.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.