Spotify osiągnął barierę 100 milionów aktywnych użytkowników

Opublikowano: 2016-06-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-spotify-1Spotify nieustannie rośnie w siłę i powiększa bazę swoich użytkowników. W ciągu ostatniego roku przybyło ich około 25 milionów, co daje łączną liczbę 100 milionów osób korzystających z usługi każdego miesiąca.

Najpopularniejsza usługa strumieniowania muzyki ma także 30 milionów subskrybentów, którzy płacą 9.99 dolara na miesiąc za dostęp do wersji premium. Większość użytkowników pozostaje jednak przy darmowym modelu dystrybucji, który naturalnie cechuje się pewnymi ograniczeniami, w tym reklamami.

Tymczasem uruchomiony w 2015 roku Apple Music ma aktualnie 15 milionów użytkowników. Jednakże w przeciwieństwie do Spotify, usługa jest dostępna jedynie w płatnej wersji, podzielonej na subskrypcję dla jednej osoby za 9.99 dolara (4.99 dla studentów) lub rodziny za 14.99 dolara (max 6 osób). Pierwsze trzy miesiące korzystania z Apple Music są bezpłatne.

Ponieważ 80% pieniędzy uzyskanych przez Spotify trafia do rąk artystów, producentów i wytwórni płytowych, firma odnotowuje regularne straty. W ubiegłym roku było to 209 milionów dolarów na minusie, zaś w 2014 roku niewiele mniej, bo 186.8 miliona dolarów.

Źródło: VentureBeat

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.