Sprzedaż Galaxy Note 7 wstrzymana. Samsung wymieni wszystkie zakupione modele

Opublikowano: 2016-09-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-note7-4Od kilku dni docierają do nas doniesienia na temat wadliwości Galaxy Note 7 – część użytkowników poinformowało o eksplodującej baterii smartfona. Pojawiło się oficjalne stanowisko Samsunga w tej sprawie.

Obecnie prowadzone jest dochodzenie mające ustalić źródło problemu. Mówi się o wadliwym przewodzie USB C, niefirmowych ładowarkach, a także akumulatorze, który został zaprojektowany przez Samsunga, ale jego produkcją zajęła się zewnętrzna firma.

Do 1 września zarejestrowano 35 przypadków zapalenia się telefonu lub wybuchu baterii. Z oświadczenia Samsunga możemy wyczytać, że zaledwie 24 egzemplarze na każdy milion są zagrożone, lecz producent nie zamierza ryzykować, stawiając bezpieczeństwo konsumentów na pierwszym miejscu. Dlatego też sprzedaż Galaxy Note 7 została zawieszona, a wszystkie dotychczas zakupione modele zostaną wymienione na nowe w ciągu kilku następnych tygodni.

news-note7-awaria-3

Sprzedaż Note 7 ruszyła 19 sierpnia w 10 krajach na całym świecie. W Polsce smartfon miał być dostępny od 16 września.

Źródło: Yonhap News

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.