Sprzedaż Galaxy S7/S7 edge przyczynia się do najlepszych wyników Samsunga od dwóch lat

Opublikowano: 2016-07-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-wynikiII kwartał 2016 roku okazał się wyjątkowo owocny dla Samsunga. Firma zanotowała największy od dwóch lat zysk operacyjny, do którego uzyskania przyczyniła się wysoka sprzedaż najnowszych, flagowych smartfonów.

Samsung ogłosił prognozę finansową za kwartał obejmujący kwiecień, maj oraz czerwiec. W tym okresie Koreańczycy spodziewają się 8.1 tryliona wonów (7 miliardów dolarów) zysku operacyjnego z 49.8 tryliona wonów przychodu (43 miliardy dolarów). Przekracza to oczekiwania analityków, którzy szacowali 7.8 tryliona wonów zysku. Dla Samsunga jest to równocześnie najlepszy rezultat od I kwartału 2014 roku, kiedy to zanotował 8.5 tryliona wonów zysku oraz o 17.4% więcej niż przed rokiem.

Samsung nie ujawnił dokładnych danych na temat sprzedaży uzyskanej przez dział mobilny, jednak według wstępnych szacunków odpowiadał on za niemal 50% całego zysku operacyjnego w II kwartale. Galaxy S7 i Galaxy S7 edge sprzedały się podobno w łącznym nakładzie 26 milionów egzemplarzy.

Źródło: Samsung, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.