SquareTrade: Zwierzęta domowe zagrożeniem dla urządzeń mobilnych

Opublikowano: 2015-05-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #telefony / urządzenia #wyniki / raporty

news-square_trade-urzadzenia-zwierzeta-3Z analiz SquareTrade wynika, że zwierzęta domowe zniszczyły ponad 1.7 miliona urządzeń w Polsce w ciągu ostatnich 5 lat. Właściciele pupili w 13 krajach europejskich stracili w sumie ponad 8 milionów urządzeń i wydali ponad 6 miliardów złotych.

Wśród przebadanych krajów znalazła się też Polska. Statystyka pokazuje, że Polacy wydali ponad miliard złotych na naprawę szkód po swoich ulubieńcach. Jak dodaje Kevin Gillan, dyrektor zarządzający SquareTrade w Europie, badanie dowodzi, że w niemal jednym na pięć gospodarstw domowych w naszym kraju pupile zniszczyły laptop, smartfon lub inne urządzenie mobilne – dwa razy więcej niż w Niemczech. Wychodzi więc na to, że zwierzaki robiły sobie z elektroniki gryzak warty przynajmniej kilkaset złotych.

Zwierzęta i technologie – najważniejsze fakty:

  • Najczęstszą przyczyną zniszczeń urządzeń mobilnych przez zwierzęta jest pogryzienie – 75%
  • Pupile najczęściej niszczą laptopy – 50%, smartfony – 31% i tablety – 19% zniszczeń
  • Pies i kot w domu to ryzyko nieszczęśliwych wypadków większe o 85%
  • Jeśli pupil śpi w łóżku właściciela, ryzyko nieszczęśliwych wypadków zwiększa się o 38%
  • Nadwaga zwierząt domowych to ryzyko zniszczeń urządzeń mobilnych większe o 119%

Źródło: SquareTrade

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.