Statystyki Androida za luty – Lollipop podwaja swój udział w ciągu miesiąca

Opublikowano: 2015-03-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news--android-lollipop-statystykaGoogle udostępnił najnowsze statystyki dotyczące udziału poszczególnych wersji systemu Android w lutym tego roku. Najmłodszy w zestawieniu Lollipop zanotował ponad dwukrotnie większy wynik niż miesiąc wcześniej.

Android 5.0 Lollipop napędza obecnie około 3.3% wszystkich urządzeń z tym systemem od Google. W styczniu udział ten wynosił 1.6%, a popularny „lizak” pojawił się wtedy po raz pierwszy na liście. Taki wzrost nie powinien nikogo dziwić – coraz więcej smartfonów otrzymuje stosowną aktualizację do najnowszej wersji OS-a, a równie wiele debiutuje już z nim na pokładzie.

Android 4.4 KitKat także zwiększył swoje udziały – z 39.7% do 40.9% w lutym. Tym samym dumnie kroczy on po niemal pewny w dłuższej perspektywie czasu fotel lidera. Z kolei licząc wszystkie edycje Jelly Bean (4.1-4.3), wersja ta nadal znajduje się na większości (42.6%) urządzeń, ale notuje kolejny już spadek – tym razem z 44.5% miesiąc wcześniej. Biorąc jednak pod uwagę poszczególne dystrybucje tej wersji okazuje się, że każda z nich miała problem z osiągnięciem pułapu 20% udziału.

news-android-statystyka-luty2015Android 4.0 Ice Cream Sandwich i Android 2.3 Gingerbread także zaliczyły spadki, ale nieco mniej wyraźne, bo o 0.5% do odpowiednio 5.9 i 6.9% udziału w całym rynku urządzeń z zielonym robotem. Niezmienna pozostała sytuacja wersji Froyo, która trzyma się swoich 0.4%.

Źródło: Android Developers

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.