Statystyki systemu Android w czerwcu 2016 roku

Opublikowano: 2016-06-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-android-marshmallow-1Google opublikował najnowsze zestawienie udziałów poszczególnych edycji systemu Android. Nieustannie w górę pnie się Marshmallow, którego znaleźć można na nieco ponad 10% urządzeń.

W porównaniu do ubiegłego miesiąca, niemal wszystkie wersje Androida zanotowały spadek. Wyjątkami są Froyo oraz Marshmallow – pierwszy nadal ma marginalne 0.1% udziału, a drugi zaliczył wzrost z 7.5% do 10.1%, w czym duża zasługa debiutujących na rynku nowych smartfonów.

news-android-czerwiec-2016

Na Androidze Lollipop (5.0 oraz 5.1) pracuje aktualnie 35.4% urządzeń, czyli o 0.2% mniej niż miesiąc temu. Warto jednak zaznaczyć, że wersja o numerku 5.1 stanowi 20% udziału, co oznacza wzrost względem maja o 0.6%. KitKat odnotował kolejny spadek – tym razem z 32.5 do 31.6%. Jelly Bean stanowi 18.9%, Gingerbread 2%, a Ice Cream Sandwich 1.9% wszystkich smartfonów i tabletów z Androidem.

Dane opierają się na badaniu przeprowadzonym w siedmiodniowym okresie zakończonym 6 czerwca 2016 roku.

Źródło: Google

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.