Steve Ballmer: Windows Phone powinien uruchamiać aplikacje z Androida

Opublikowano: 2015-12-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-steve_ballmer-1Steve Ballmer w rozmowie z serwisem Bloomberg postanowił skrytykować Microsoft, sugerując jak najszybsze zainteresowanie się wprowadzeniem kompatybilności aplikacji z Androida na Windows Phone.

Ballmer, były dyrektor generalny Microsoftu i zarazem jeden z największych jego udziałowców, który w zeszłym roku oddał władzę w ręce Satyi Nadelli, doradził firmie, aby ta postarała się o umożliwienie uruchamiania aplikacji pochodzących z systemu Android na platformie Windows Phone. Jego zdaniem w ten sposób uda się raz na zawsze rozwiązać problem braku zainteresowania mobilnym Windowsem, który z powodu małej liczby programów nie przyciąga więcej użytkowników, co z kolei prowadzi do ograniczenia wsparcia ze strony deweloperów. Co ciekawe, zapytany o kwestie uniwersalnych aplikacji, które mają działać na wszystkich urządzeniach z Windows 10, Steve Ballmer stwierdził tylko – „To nie zadziała”.

Przypomnijmy, że Microsoft ma w planach kilka inicjatyw, które mają zapewnić odpowiedni rozwój jego systemu, m.in. Project Astoria, czyli narzędzia do przenoszenia aplikacji z Androida na Windows 10 Mobile. Pomysł ten został jednak wstrzymany i na razie nie wiadomo, jaka czeka go przyszłość.

Źródło: Techradar

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.