Steve Jobs uhonorowany za wkład w fotografię

Opublikowano: 2016-08-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple

news-steve-jobsInternational Photography Hall of Fame and Museum (IPHF) włączyło Steve’a Jobsa do Galerii Sławy za zasługi dla rozwoju i kształtowania współczesnej fotografii.

Instytucja uzasadniła wybór stwierdzając, że Jobs „był pasjonatem fotografii, zarówno w pracy jak i życiu prywatnym, a jego największym wkładem dla świata i społeczności artystycznej jest iPhone, który w mniej niż dekadę zmienił sztukę fotografii i przemysł wokół niej”.

Obok byłego CEO Apple na liście tegorocznych laureatów znaleźli się m.in. Annie Leibovitz – amerykańska fotograf i portrecistka, twórcy Adobe Photoshop – John i Thomas Knoll, a także reżyser filmowy Ken Burns.

Apple zamierza jeszcze bardziej usprawnić jakość zdjęć wykonywanych przez smartfony, dodając optyczną stabilizację obrazu do podstawowego iPhone’a 7 i podwójny aparat do modelu 7 Plus.

Źródło: Apple Insider

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.