Strategy Analytics: Tizen popularniejszy od BlackBerry OS

Opublikowano: 2015-11-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #pozostali #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-tizen-os-1Apple i Google zdecydowanie dominują w świecie mobilnych systemów operacyjnych. Trzeciego miejsca kurczowo trzyma się Microsoft ze swoim Windows Phone. Dalej mamy BlackBerry. A właściwie mieliśmy, bo ostatnie statystyki wskazują, że właśnie ustąpił on miejsca niszowemu Tizenowi.

Według danych Strategy Analytics, BlackBerry OS stracił dotychczasowe czwarte miejsce na rynku, zostając pokonanym przez autorski system Samsunga – Tizen OS. Z platformy tej korzystają m.in. telewizory Smart TV, smartwatch Gear S2 i smartfony Samsung Z1 i Z3. Najprawdopodobniej to właśnie ostatnie ze wspomnianych urządzeń wygenerowały na tyle dobre wyniki, że pozwoliły zepchnąć w dół i tak już upadający system od „jeżynek”. W tej sytuacji nie dziwi decyzja BlackBerry o spróbowaniu sił na androidowym rynku z modelem Priv.

Z innych informacji przekazanych przez Strategy Analytics wynika, że na popularności w ostatnim czasie straciły też systemy od Microsoftu i Firefox. Mały spadek nie ominął również liderującego Androida, zaś wysoki popyt na nowe iPhone’y zwiększył udziały iOS.

Źródło: Strategy Analytics

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.