Strategy Analytics: W 2014 roku sprzedało się miliard smartfonów z Androidem

Opublikowano: 2015-01-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

Pile of smart phonesApple niedawno osiągnęło ważny wynik – miliard sprzedanych urządzeń z iOS. W tym samym czasie, licząc tylko ostatni rok, na świecie sprzedało się ponad 1.3 miliarda smartfonów, z czego miliard działających na Androidzie.

Sprzedaż smartfonów wzrosła o 30% w porównaniu do 2013 roku (z 1 do 1.3 miliarda sztuk). Same słuchawki z Androidem odniosły przyrost o ponad 200 milionów w tym samym czasie (z 800 milionów do około miliarda urządzeń), przejmując 81.2% rynku w 2014 roku. iOS stracił nieco na swojej pozycji, lecz Apple i tak sprzedało niemal 193 miliony urządzeń mobilnych, w stosunku do 153 milionów w ubiegłym roku.

news-sprzedaż-smartfony-osTrzeci w stawce Windows Phone utrzymał swoje udziały na podobnym poziomie w porównaniu do  2013 roku. Smartfony z tym systemem znalazły się w rękach około 39 milionów użytkowników (3 miliony więcej niż przed rokiem). BlackBerry OS z powodu swoich słabych wyników został zaliczony do kategorii „Others” – wszystkie systemy, które znalazły się w tej grupie mają łącznie 0.7% udziału w rynku (spadek z 2% w 2013 roku).

Źródło: Strategy Analitycs, Techcrunch

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.