Strumieniowanie muzyki coraz bardziej dochodowe

Opublikowano: 2015-05-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #sprzedaż / wyniki

news-streaming-muzykiKolejny znak, że branża muzyczna zaczyna zarabiać więcej z tytułu tzw. streamingu niż sprzedawania utworów. Warner Music Group ogłosił, że w ostatnim kwartale jego przychody z subskrypcji muzycznej były wyższe niż w przypadku tradycyjnych metod dystrybucji.

Wytwórnia uzyskała 33-procentowy wzrost dochodów ze strumieniowania muzyki w II kwartale tego roku, wygenerowany głównie przez takie firmy jak Spotify i YouTube. Natomiast cyfrowa sprzedaż piosenek i całych albumów wzrosła o 7%, co oznacza, że w tym samym okresie konsumenci pobierali mniej utworów z serwisów typu Apple iTunes.

Warner wie, że w segmencie streamingu jest duży potencjał, który z miesiąca na miesiąc jeszcze bardziej rośnie. Niestety, ma to też złe strony. Wytwórnia płytowa naciska na wspomniane Spotify i YouTube, aby zrezygnowali z darmowej muzyki i przeszli całkowicie na płatną subskrypcję. Do tego grona wkrótce dołączy Apple, które przygotowują swoją własną usługę, oferującą jedynie określoną liczbę próbnych utworów.

CEO Warner Group Music, Stephen Cooper stwierdził, że strumieniowanie stanie się w przyszłości sposobem, w jaki większość osób będzie słuchać muzyki. Dodał jednocześnie, że jego firma nadal będzie współpracować ze swoimi dotychczasowymi partnerami celem rozwinięcia ich biznesów oraz, co ważne, zapewnienia posiadaczom praw autorskich, artystom i kompozytorom piosenek odpowiedniego wynagrodzenia za ich pracę.

Źródło: SlashGear

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.