Sukces Tizena – Samsung sprzedał ponad 100 tysięcy smartfonów Z1

Opublikowano: 2015-02-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-samsung-z1-sprzedażProducent pochwalił się, że od momentu premiery, urządzenie sprzedało się w liczbie 120 tysięcy sztuk, będąc dostępnym jedynie w Indiach i Bangladeszu.

Na pierwszy rzut oka wynik ten nie jest imponujący. Nie należy jednak zapominać, że Samsung Z1 jest pierwszym smartfonem opartym na „nowym” systemie (Tizen OS) i konkuruje z wieloma innymi tanimi słuchawkami, głównie opartymi na Androidzie. Z1 kosztuje około 90 dolarów, a koreański koncern zamierza przekonać do niego jeszcze większą liczbę konsumentów, przygotowując „agresywne kampanie marketingowe”, celem promocji urządzenia w Indiach i Bangladeszu. Są to obecnie jedyne rynki, gdzie smartfon jest dostępny.

Samsung ma nadzieje, że ewentualnych, przyszłych nabywców modelu Z1 przekonają do zakupu nie podzespoły (bo te są słabe jak na obecne czasy), ale właśnie system Tizen (tutaj w wersji 2.3), szybki, prosty interfejs, długa żywotność baterii oraz specjalne, przeznaczone jedynie na te rynki aplikacje i usługi. W kwestii specyfikacji Samsung Z1 oferuje czterocalowy wyświetlacz w rozdzielczości 480 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu zegara 1.2 GHz, 768 MB RAM oraz 4 GB pamięci wbudowanej, z opcją rozszerzenia przy pomocy kart microSD. Ponadto, obsługuje dwie karty SIM, a zrobienie zdjęć umożliwiają dwa aparaty: tylny 3 Mpix z diodą LED oraz przedni VGA. Nic specjalnego, ale można to zrozumieć, zważywszy na cenę urządzenia.

Samsung ma w planach wypuszczenie Z1 na innych azjatyckich rynkach, wliczajać w to Indonezję, Sri Lankę i Nepal. Niestety, prawdopodobnie nie doczekamy się go w Europie. Może przy okazji innego modelu.

Źródło: Business Korea

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.