Surface 2 zjeżdża z taśmy produkcyjnej

Opublikowano: 2015-01-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-microsoft-surface2Microsoft potwierdził, że wstrzymano produkcję tabletu, tym samym kończąc również etap zwany Windows RT. Firma zamierza skupić się m.in na nadchodzącym Windowsie 10 oraz najbardziej rentownych urządzeniach, znajdujących się w ich ofercie.

Decyzję tę z pewnością przyspieszyła popularność Surface Pro 3 z Windows 8.1, który przyczynił się do dużego wzrostu przychodów z tego działu w niedawno zakończonym kwartale. O wynikach finansowych Microsoftu można poczytać tutaj.

Surface 2 swoją premierę miał pod koniec 2013 roku, będąc następcą modelu Surface RT, a jednocześnie drugim tabletem opartym na niezbyt popularnym systemie Windows RT, który został przyjęty przez użytkowników raczej chłodno. Pomimo znacznie lepszego ekranu, cieńszej i lżejszej obudowy, zastosowany OS pozostawał największym z problemów, ponieważ nie wspierał tradycyjnych aplikacji z Windows Store. Użytkownicy musieli za to liczyć na deweloperów, żeby ci przygotowali specjalną wersję danego programu dla tej platformy. Niestety niewielu twórców odwróciło się od Windows RT.

Nie powinno nikogo dziwić, że Microsoft postanowił pożegnać Surface 2, a zarazem wspomniany system. Firma planuje obecnie przejście na Windows 10 i stopniowo jego wdrażanie do urządzeń mobilnych, takich jak tablety, laptopy i smartfony. Zainteresowani nadal mogą jednak zakupić Surface 2 – aż do momentu wyczerpania zapasów.

Źródło: PCWorld 

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.