Surface 3 czeka na swojego następcę. Microsoft szykuje się do zakończenia produkcji urządzenia

Opublikowano: 2016-06-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-surface3-1Microsoft poinformował, że zamierza wycofać z oferty tablet Surface 3 i zakończyć jego produkcję tuż przed końcem bieżącego roku.

W sklepach Microsoftu od tygodni występują problemy z dostępnością Surface 3. Aktualnie jedynym modelem, który stosunkowo łatwo dostać, jest ten z 2 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci flash oraz modemem LTE. Trudno w tym przypadku uwierzyć w braki zaopatrzenia czy ewentualne kłopoty na linii produkcyjnej, a wszelkie przypuszczenia wskazywały na stopniową rezygnację z modelu, co zresztą potwierdził sam gigant z Redmond.

W oficjalnym oświadczeniu firmy możemy przeczytać, że od momentu premiery Surface 3 cieszył się dużym zainteresowaniem i zadowoleniem konsumentów. Jednakże w grudniu tego roku dojdzie do wstrzymania produkcji tabletu, co oznacza, że najpóźniej na początku 2017 roku zniknie on z oferty Microsoftu. Co w takim razie z jego następcą? O Surface 4 niestety nic jeszcze nie wiemy, choć można przypuszczać, że jest już w drodze.

Microsoft Surface 3 został zaprezentowany w marcu 2015 roku, a na rynek trafił dwa miesiące później. W Polsce tablet zadebiutował pod koniec listopada w cenie 2599 zł za najtańszy wariant.

Źródło: The Verge

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.