Surface 3 – nowy członek rodziny tabletów Microsoftu

Opublikowano: 2015-04-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-microsoft-surface-3Microsoft poszerza swoją linię tabletów i oficjalnie zaprezentował Surface 3, który w przeciwieństwie do swoich niezbyt udanych i słabo przyjętych przez konsumentów poprzedników, pracuje na Windows 8.1 i wygląda na dobrą alternatywę dla modelu Surface Pro 3.

Microsoft Surface 3 ma 10.8 calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 1920 pikseli (proporcje 3:2 jak w Surface Pro 3). Urządzenie napędzane jest przez czterordzeniowy układ Intel Atom x7-Z8700 Cherry Trail, domyślnie taktowany zegarem 1.6 GHz, choć może pracować również na częstotliwości dochodzącej do 2.4 GHz. Procesor ten został wykonany w 14 nm procesie technologicznym, a nie jak jego poprzednik (Bay Trail) w 22 nm i jest to jednostka 64-bitowa, dodatkowo chłodzona pasywnie. W praktyce powinno się to przełożyć na cichszą pracę konstrukcji.

news-microsoft-surface-3-2Tablet otrzymał, w zależności od wersji, 2 lub 4 GB pamięci RAM oraz 64 albo 128 GB pamięci wewnętrznej. Ponadto, wyposażony jest w złącze USB 3.0, mini DisplayPort czytnik kart microSD, gniazdo microUSB, a także złącze słuchawkowe. Z modułów łączności, w standardzie znajduje się też Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac i Bluetooth 4.0. Do dyspozycji użytkownika oddano dwa aparaty: główny 8 Mpix oraz przedni 3.5 Mpix. Dużą, ale spodziewaną zmianą jest sam system operacyjny – Windows 8.1 zamienił nieudanego Windowsa RT z Surface RT i Surface 2. W przyszłości tablet otrzyma aktualizację do Windows 10.

Microsoft Surface 3 dostępny będzie w dwóch wariantach – z 2GB RAM/64GB pamięci wewnętrznej, którego koszt wyniesie 499 dolarów oraz model z 4GB/128GB, kosztując 599 dolarów. Microsoft oferuje również opcjonalnie moduł LTE – cena urządzenia wzrasta wtedy o 100 dolarów w każdej z wersji – oraz akcesoria, np. klawiaturę Type Cover (koszt 129 dolarów). Firma z Redmond nie zapomniała także o rocznej subskrypcji Office 365 Personal, którą każdy, kto zakupi tablet otrzyma w gratisie. Surface 3 pojawi się w sprzedaży 5 maja tego roku na niektórych rynkach. Docelowo, 26 maja ma być dostępny w każdym kraju.

Źródło: Arstechnica

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.