Swiftkey w rękach Microsoftu

Opublikowano: 2016-02-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-swiftkey-microsoftMicrosoft jest w trakcie przejęcia twórców popularnej klawiatury SwiftKey. Transakcja ma zostać dopięta do końca tygodnia i zamknąć się w kwocie 250 milionów dolarów.

W związku ze znikomym udziałem Windows Phone na rynku smartfonów, Microsoft stale poszukuje nowych sposobów na dotarcie do użytkowników na całym świecie. Ostatnie starania skierowane są na aplikacje – gigant z Redmond uruchomił już wiele swoich produkcji na konkurencyjnych platformach, a teraz doda do portfolio kolejną nowość – SwiftKey, czyli rozbudowaną, niezwykle popularną klawiaturę ekranową zainstalowaną na około 300 milionach urządzeń z Androidem i iOS.

Spekuluje się jednak, że zakup ma bardziej na celu pozyskanie technologii sztucznej inteligencji, na której oparty jest SwiftKey, a dokładniej przewidywaniu słów, do czego aplikacja wykorzystuje technikę maszynowego uczenia i sieci neuronowe. Niemniej, o przyszłość rzeczonej klawiatury można być spokojnym – Microsoft nie zamierza jej uśmiercać i planuje dalszy rozwój.

Kwota, jaką Microsoft ma zamiar wydać na firmę stojącą za tym programem oscyluje wokół 250 milionów dolarów i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym tygodniu powinniśmy doczekać się oficjalnego potwierdzenia finalizacji transakcji.

Źródło: Phonearena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.