System PLI CBD od października umożliwi przenoszenie numerów stacjonarnych

Opublikowano: 2015-08-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #urzędy #wyniki / raporty

img-phone-old-2UKE poinformował, że w systemie Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych uruchomiona została nowa funkcjonalność, umożliwiająca wymianę informacji pomiędzy dostawcami usług w zakresie obsługi wniosków o przeniesienie numeru w sieciach stacjonarnych.

Po upływie dwóch miesięcy od dnia ogłoszenia niniejszej informacji, zastosowanie będzie miał przepis, zgodnie z którym wymiana informacji pomiędzy dostawcami w zakresie obsługi wniosków o przeniesienie numerów stacjonarnych odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu PLI CBD.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej poinformował też, że operatorzy telekomunikacyjni posiadający przydział numeracji z planu numeracji krajowej oraz operatorzy, którym udostępniono numerację na podstawie umowy, są zobowiązani dokonywać na bieżąco aktualizacji danych w wyżej wymienionej bazie danych. Jednocześnie prezes UKE apeluje do przedsiębiorców telekomunikacyjnych sieci stacjonarnych, aby podjęli starania zmierzające do uruchomienia od 2 października 2015 roku po swojej stronie wszelkich funkcjonalności, tak aby od tego dnia nowe wnioski o przeniesienie numeru w sieciach stacjonarnych obsługiwane były wyłącznie z wykorzystaniem systemu PLI CBD.

Źródło: UKE

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.