Sytuacja rynku telefonów w III kwartale 2014 roku – Xiaomi postraszyło rywali

Opublikowano: 2014-10-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #LG #Nokia #Samsung #sprzedaż / wyniki

 

Telefony

III kwartał 2014 roku przyniósł kilka zmian na światowym rynku telefonów. Najwięcej zyskało Xiaomi, które w chwili obecnej zajmuje piątą pozycję na liście. Wzrost zanotowało także LG i Apple, zaś Nokia (Microsoft) i Samsung sprzedali mniej smartfonów, niż w analogicznym okresie 2013 roku. 

Lista producentów pod względem ilości sprzedanych telefonów prezentuje się następująco:

news-xiaomi-udzialy-3

Na rynek trafiło łącznie 459.5 miliona telefonów. Jest to wynik o 7.6% wyższy niż w ubiegłym roku (427.2 miliona).

Sytuację odzwierciedla również udział poszczególnych producentów w rynku telefonów, gdzie liderujący Samsung zaliczył spadek do 22.1% w badanym okresie czasu (28.1% rok wcześniej). Xiaomi zaś powiększyło swoje udziały z 1.2% w III kwartale 2013 roku do prawie 4% w tym roku. W ujęciu rocznym ogólnia średnia wzrostu udziałów spadła do 7.6% (9.4% w porównywalnym okresie 2013 roku).

news-xiaomi-udzialy-2

Najciekawszy wydaje się być wynik chińskiej firmy Xiaomi, która zaliczyła znaczący przyrost liczby sprzedanych smartfonów. Przyczyny takiego stanu rzeczy należy przede wszystkim upatrywać w dużej popularności w rodzimych stronach, a co za tym idzie rekordowej jak na producenta sprzedaży. Warto odnotować także, że Xiaomi ostatnimi czasy odważnie atakuje rynek w Indiach. Wygląda na to, że działania firmy powoli przynoszą oczekiwane rezultaty. Potentaci zaliczyli lekką zadyszkę, a to idealna sytuacja, aby w przyszłości pokusić się o miejsce na podium.

Źródło: Strategy Analitycs

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.